Vítejte na našich stránkách o Labradorských retrívrech

Retrívři jsou lovečtí psi náležící do skupiny 8: Slídiči, přinášeči a psi vodní. Retrívry vyšlechtili lovci a jejich jméno pochází z anglického slovesa „to retrieve”,které znamená „přinášet zpět”, tedy aportovat. Ačkoli se tato plemena vzájemně liší svým vzhledem, mají všechna jedno společné: jsou to vynikající lovečtí psi. V zemích, odkud retrívři pocházejí, tedy ve Velké Británii, USA a v Kanadě, byli tito psi nasazováni k dohledávání zastřelené zvěře, hlavně pernaté, vodní a polní. Jejich hlavní úlohou bylo vypátrat ulovenou kořist a přinést ji svému pánovi. Nejvýraznějšími vlastnostmi retrívrů jsou: vrozená záliba v přinášení různých předmětů, mimořádná záliba ve vodě, jemný stisk čelistí, snadná ovladatelnost, dobrý čich a vytrvalost, výrazná chuť k práci a ochota ke spolupráci se svým pánem.

 

Jeho přátelská a mírná povaha, inteligence, trpělivost a přizpůsobivost ovšem retrívra předurčují i k úloze společenského domácího psa. Díky svým schopnostem se ale retrívři hodí i ke speciálnímu nasazení jako záchranářští a lavinoví psi, při vyhledávání drog a jako průvodci nevidomých.


Původ plemene

Labrador retrivr

Původ plemene - Původně byli názvem retrívr označováni všichni lovečtí psi, kteří aportovali ulovenou zvěř. Předkem labradorského retrívra je podle všeho Novofoundlandský pes původem z New Foundlandu (Kanada), kde žily dva typy psů.

labradoři ve světě »

Labrador retrivr

Chov u nás - Do České republiky byla štěnata dovezena roku 1970 panem J. Bradleym a to 3 páry. Roku 1975 byl dovezen další pár, tentokráte již dvouletý. Byla tak založena první česká chovatelská stanice Labradoských retrieverů

labradoři u nás »

 

Rozlišujeme 6 plemen retrívrů

  • Labradorský retrívr
  • Zlatý retrívr
  • Curly coated retriever
  • Chesapeake bay retriever
  • Flat coated retriever
  • Nova Scotia duck tolling retriever
Retrivri
 

 

Beauty Of Bohemia

 

Fotogalerie

 

Kontakt

Monika Dohnalová
Tejny 458
Veverská Bítýška
664 71
E-mail: dohnalova.monika@gmail.com
Tel.: 725 079 569

Husse